KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12771287
nr 1277 1287
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1964,20x27 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 september 2019
kl 20:51:18
30/9 20:46:18
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman